Naše zjištění
8. 10. 2012

Důvěra občanů v odbory

Odborům nyní projevuje důvěru 49 % občanů, což je v posledních dvou letech setrvalý stav. Důvěra v odbory je výrazně ovlivněna politickou orientací a stranickými preferencemi: častěji jim věří stoupenci ČSSD a KSČM, zřetelně nižší je důvěra v odbory u příznivců stran vládní koalice, zvláště ODS. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 09/2012 VYDÁNO DNE 8. 10.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 09/2012

VYDÁNO DNE 8. 10. 2012

 

ODBORŮM DŮVĚŘUJE KAŽDÝ DRUHÝ OBČAN

Odborům nyní projevuje důvěru 49 % občanů, což je v posledních dvou letech setrvalý stav. Důvěra v odbory je výrazně ovlivněna politickou orientací a stranickými preferencemi: častěji jim věří stoupenci ČSSD a KSČM, zřetelně nižší je důvěra v odbory u příznivců stran vládní koalice, zvláště ODS.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 29. srpna až 5. září 2012. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal rozsáhlý soubor 1205 respondentů.

Společnost STEM dlouhodobě sleduje, jak česká populace důvěřuje různým institucím, mezi nimi i odborům. Nejčerstvější výsledky ukazují, že důvěru v současné odbory má zhruba polovina občanů – celkem 49 %. Aktuální míra důvěry v odbory je tak obdobná, jako STEM zjišťoval v posledních dvou letech.   

"Důvěřujete následujícím institucím?" –  odbory

Pramen: STEM, Trendy 09/2012, 1205 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Instituce
důvěra, instituce, odbory