Naše zjištění
21. 10. 2013

Popularita lídrů

V žebříčku popularity lídrů stran kandidujících v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jsou nejvýše Tomio Okamura, Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka, které hodnotí příznivě téměř polovina občanů. Kolem třetiny lidí má příznivý názor na Karla Schwarzenberga, Ondřeje Lišku, Miroslavu Němcovou, Vojtěcha Filipa a Pavla Bělobrádka. Popularita žádného z ostatních lídrů nepřesahuje čtvrtinu populace. Většinu lídrů menších politických stran veřejnost příliš nezná.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 10/2013

VYDÁNO DNE 21. 10. 2013

POPULARITA LÍDRŮ KANDIDUJÍCÍCH STRAN A HNUTÍ:

SPOLU S BOHUSLAVEM SOBOTKOU JSOU NA ČELE ŽEBŘÍČKU LÍDŘI HNUTÍ, JEJICHŽ PREEFRENCE JSOU NA VZESTUPU – TOMIO OKAMURA A ANDREJ BABIŠ

V žebříčku popularity lídrů stran kandidujících v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jsou nejvýše Tomio Okamura, Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka, které hodnotí příznivě téměř polovina občanů. Kolem třetiny lidí má příznivý názor na Karla Schwarzenberga, Ondřeje Lišku, Miroslavu Němcovou, Vojtěcha Filipa a Pavla Bělobrádka. Popularita žádného z ostatních lídrů nepřesahuje čtvrtinu populace. Většinu lídrů menších politických stran veřejnost příliš nezná.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 8.-15. října 2013. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 1052 respondentů.

„Jaký je Váš názor na následující celostátní lídry stran a hnutí kandidujících ve volbách do poslanecké sněmovny ?“

Pramen: STEM, Trendy 10/2013, 1052 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
lídři, politické strany, popularita