Naše zjištění
15. 5. 2002

Stranické preference STEM – květen 2002

Žebříček preferencí vede ODS, její náskok na druhou ČSSD se však zmenšuje. Koalice je třetí a zdá se, že propad, který prodělávala v minulých měsících, se zastavil. Podpora čtvrté KSČM je trvalá a nevykazuje větší změny. Stranické preference STEM – květen 2002 Ve dnech 2.- 6. května 2002 provedl STEM výzkum na velmi rozsáhlém souboru 2080 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

Stranické preference STEM – květen 2002

Ve dnech 2.- 6. května 2002 provedl STEM výzkum na velmi rozsáhlém souboru 2080 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

V květnovém průzkumu v sérii Trendy použil STEM opět svou standardní metodiku, tj. pokládal respondentům otevřenou otázku (bez použití karet).

Žebříček preferencí vede ODS, její náskok na druhou ČSSD se však zmenšuje. Koalice je třetí a zdá se, že propad, který prodělávala v minulých měsících, se zastavil. Podpora čtvrté KSČM je trvalá a nevykazuje větší změny.

Z dalších politických stran mají velkou šanci překročit 1,5 procentní hranici, potřebnou pro přidělení státního příspěvku, Strana zelených a Republikáni Miroslava Sládka. Ani tyto strany však zřejmě nedosáhnou na poslanecké mandáty. Ostatní strany mají podporu nižší než 1 % voličů.

Deklarovaná ochota jít k příštím volbám do Poslanecké sněmovny je poměrně vysoká. Účast přislíbilo zhruba 70 % voličů a pouze 9 % lidí uvedlo, že rozhodně volit nepůjde.

"Pokud byste šel(šla) volit, řekněte mi, prosím, kterou stranu byste volil(a)?" 

(otevřená otázka bez použití karet)

Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let, kvótní výběr,dotázáno 2080 respondentů ve dnech 2. – 6. května 2002

Pozn.: ke Koalici byli připočteni i lidé, kteří jmenovali jako volenou stranu Čtyřkoalici; uvedeny všechny strany, které získaly alespoň 0,5% hlasů

Pramen: STEM, Trendy 2001-2002, nezařazen „první březnový“ průzkum (jiná metodika)

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Stranické preference