Naše zjištění
3. 1. 2013

Vysvědčení pro vládu

Jen zhruba čtvrtina občanů přiznává Nečasově vládě snahu řešit nejdůležitější problémy v naší zemi. Oproti roku 2010 je to významný pokles. Lépe hodnotí vládu lidé, kteří si myslí, že by měla při svém rozhodování brát především zřetel na to, jak budeme žít za pět, deset či více let. Průměrná školní známka, kterou občané hodnotí dosavadní činnost vlády, je lepší čtyřka.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 12/2012

VYDÁNO DNE 3. 1. 2013

VYSVĚDČENÍ PRO VLÁDU – POKLES NA LEPŠÍ ČTYŘKU

 

Jen zhruba čtvrtina občanů přiznává Nečasově vládě snahu řešit nejdůležitější problémy v naší zemi. Oproti roku 2010 je to významný pokles. Lépe  hodnotí vládu lidé, kteří si myslí, že by měla při svém rozhodování brát především zřetel na to, jak budeme žít za pět, deset či více let. Průměrná školní známka, kterou občané hodnotí dosavadní činnost vlády, je lepší čtyřka.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 1.-7. prosince 2012. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal rozsáhlý soubor 1074 respondentů.

Vláda Petra Nečase funguje téměř dva a půl roku roku. Koncem roku 2010 bylo hodnocení vlády na velmi slušné úrovni. Celá polovina občanů tehdy vyjádřila mínění, že se vláda snaží řešit nejdůležitější problémy země. Po roce však očekávání výrazně opadla a hodnocení ochladlo. Letošek nepřinesl zlepšení, spíše naopak. Podíl lidí, kteří si myslí, že vláda se zaměřuje na nejdůležitější problémy, klesl přibližně na čtvrtinu.

„Myslíte si, že současná vláda usiluje o řešení nejdůležitějších problémů v naší zemi?“ (v %)

Pramen: STEM, Trendy 12/2010, 12/2011, 12/2012

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
hodnocení, názor veřejnosti, vláda