Naše zjištění
3. 5. 2006

TZ Nedělní partie Prima TV – Paroubek versus Gandalovič

Debatu volebních lídrů ČSSD a ODS Jiřího Paroubka a Petra Gandaloviče v pořadu Partie na Primě vysílaném v neděli 30. dubna 2006 viděla necelá třetina občanů, další pětina o ní slyšela nebo četla. Informace z bleskového výzkumu STEM debatu v Nedělní Partii na Prima TV vyhrál podle občanů Jiří Paroubek.

Informace z bleskového výzkumu STEM

debatu v Nedělní Partii na Prima TV

vyhrál podle občanů Jiří Paroubek.

Citované výsledky pocházejí z bleskového výzkumu STEM provedeného pro agenturu PSB na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 2. – 3. 5. 2006. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal soubor 645 respondentů.

Debatu volebních lídrů ČSSD a ODS Jiřího Paroubka a Petra Gandaloviče v pořadu Partie na Primě vysílaném v neděli 30. dubna 2006 viděla necelá třetina občanů, další pětina o ní slyšela nebo četla.

„V neděli se v pořadu Nedělní partie na Prima TV uskutečnila debata

mezi Jiřím Paroubkem a Petrem Gandalovičem.

Viděl(a) jste tuto debatu, nebo jste o ní četl(a), slyšel(a)?“

Třídění odpovědí podle věku ukazuje, že mladá generace do 29 let většinou debatu nesledovala ani o ní neslyšela nebo nečetla. Sledovala ji nebo o ní slyšela, četla, přibližně polovina 30-44letých. Ve starších věkových skupinách převažuje podíl těch, kteří debatu sledovali nebo o ní alespoň četli nebo slyšeli. Častěji debatu sledovali příznivci ČSSD a ODS.

Respondenti, kteří debatu v Nedělní partii na Prima TV viděli nebo o ní slyšeli či četli, byli dále dotázáni, kdo je podle nich vítězem debaty. Výsledky výzkumu ukazují, že častěji je za něj považován Jiří Paroubek.

„Kdo byl podle Vás vítězem nedělní polední debaty na Prima TV?“

(údaje za  316 respondentů, kteří sledovali Nedělní partii na Prima TV

 nebo o ní slyšeli, četli)

Preference Jiřího Paroubka jako vítěze debaty výrazně roste se zvyšujícím se věkem a klesá se zvyšujícím se stupněm vzdělání. Z hlediska stranických sympatií se ukazuje především jasné preferování J. Paroubka jako vítěze příznivci ČSSD a KSČM, podle příznivců ODS naopak jednoznačně zvítězil P. Gandalovič.

Pozn.: Z důvodu nízkých absolutních počtů příznivců KDU-ČSL a Strany zelených v souboru uvádíme údaje jen za sympatizanty tří nejsilnějších stran.

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Různé
politici, politická situace, volby