Naše zjištění
23. 1. 2004

Stranické prefrence STEM – leden 2004

Podpora komunistů nadále roste – KSČM pevně zaujímá druhé místo. To je základní zjištění z lednového obrazu preferencí roku 2004, které jinak zračí velkou míru stability. Rozdíl mezi ODS, která suverénně vede, a třetí ČSSD se oproti minulému měsíci snížil: ODS mírně ztratila, ČSSD mírně získala. KDU-ČSL má něco přes 8%, Unie svobody- DEU má necelá tři procenta.

Stranické preference stem – leden 2004

Ve dnech 5.-12. ledna 2004 provedl STEM výzkum na rozsáhlém souboru 1835 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

Podpora komunistů nadále roste – KSČM pevně zaujímá druhé místo. To je základní zjištění z lednového obrazu preferencí roku 2004, které jinak zračí velkou míru stability. Rozdíl mezi ODS, která suverénně vede, a třetí ČSSD se oproti minulému měsíci snížil: ODS mírně ztratila, ČSSD mírně získala.

KDU-ČSL má něco přes  8%, Unie svobody- DEU má necelá tři procenta.

Obraz preferencí v lednu 2004 vykazuje relativně nízký podíl nevoličů a lidí nerozhodných. Přináší relativně kompletní přehled o politických sympatiích, i když třeba jsou jen povrchní a mají třeba i nízkou intenzitu.

Ochota účastnit se voleb se v posledních měsících nemění. O ochotě jít k volbám vypovídá 70% dotázaných, stejně jako v listopadu 2003.

"Pokud byste (přesto) šel(šla) volit, kterou stranu byste příští týden volil(a)

do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?" 

(otevřená otázka bez použití karet)

Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let, kvótní výběr,

dotázáno 1835 respondentů ve dnech 5. – 12. ledna 2004

Pozn.: Jsou uvedeny všechny strany, které získaly více než  0,5% hlasů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Stranické preference
politické strany, volební preference