Naše zjištění
2. 7. 2003

Stranické preference STEM – červen 2003

Pořadí politických stran v žebříčku preferencí se podle červnového výzkumu STEM nezměnilo. ODS posiluje svůj výrazný náskok před ostatními stranami. Druhou v pořadí zůstává ČSSD, jejíž odstup od třetí strany, KSČM, se stále zmenšuje. STRANICKÉ PREFERENCE STEM – ČERVEN 2003 Ve dnech 1.-10. června 2003 provedl STEM výzkum na rozsáhlém souboru 1304 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

STRANICKÉ PREFERENCE STEM – ČERVEN 2003

Ve dnech 1.-10. června 2003 provedl STEM výzkum na rozsáhlém souboru 1304 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

Pořadí politických stran v žebříčku preferencí se podle červnového výzkumu STEM nezměnilo. ODS posiluje svůj výrazný náskok před ostatními stranami. Druhou v pořadí zůstává ČSSD, jejíž odstup od třetí strany, KSČM, se stále zmenšuje.

Preference KDU-ČSL jsou stejné jako minulý měsíc. Naopak US-DEU si oproti květnovému výzkumu mírně polepšila, stále však zůstává pod hranicí nutnou pro vstup do parlamentu.

Ochota zúčastnit se voleb do Poslanecké sněmovny se dlouhodobě pohybuje na stejné úrovni. Pokud by byly volby do parlamentu příští týden, volit by podle svých slov přišlo 70% voličů (květen: 69 %).

"Pokud byste (přesto) šel(šla) volit, kterou stranu byste příští týden volil(a)

do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?" 

(otevřená otázka bez použití karet)

Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let, kvótní výběr,

dotázáno 1304 respondentů ve dnech 1. – 10. června 2003

Pozn.: jsou uvedeny všechny strany, které získaly alespoň 0,5% hlasů


Poznámka: Dlouhodobý vývoj preferencí najdete z technických důvodů v souboru ke stažení.

Pramen: STEM, Trendy 6/2003

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Stranické preference
čtyřkoalice, politické strany, volební preference