Naše zjištění
19. 4. 2006

Stranické preference duben

Volební preference v dubnu signalizují stabilizaci postavení jednotlivých stran před koncovkou volební kampaně. Vedoucí ODS a druhá ČSSD zaznamenaly stejný výsledek jako minulý měsíc, na obvyklou úroveň se vrátila i KSČM. Pokračuje povlovný nárůst preferencí zelených. KDU-ČSL se posledních šest měsíců příliš nedaří a nyní je přesně na pětiprocentním prahu.

STRANICKÉ PREFERENCE  STEM  –  DUBEN 2006

Ve dnech 1 .4.– 10 .4.  2006 provedl STEM výzkum na velmi rozsáhlém souboru 1690 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

Volební preference v dubnu signalizují stabilizaci postavení jednotlivých stran před koncovkou volební kampaně. Vedoucí ODS a druhá ČSSD zaznamenaly stejný výsledek jako minulý měsíc, na obvyklou úroveň se vrátila i KSČM. Pokračuje povlovný nárůst preferencí zelených. KDU-ČSL se posledních šest měsíců příliš nedaří a nyní je přesně na pětiprocentním prahu.

Z malých stran si relativně nejlépe vede SNK ED, získává však jen jedno procento přízně.

Obdobně jako minulý měsíc řeklo své jasné ANO ohledně účasti ve volbách 54% respondentů, jasné NE řeklo 16% občanů a 30% není dosud rozhodnuto.

"Pokud byste (přesto) šel(šla) volit, kterou stranu byste příští týden volil(a)

do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?" 

(otevřená otázka bez použití karet)

Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let, kvótní výběr,

dotázáno 1690 respondentů ve dnech 1.– 10. 4. 2006

Před volbami se posiluje ochota účastnit se voleb u stoupenců všech stran s výjimkou ČSSD. Relativně nejnižší je předpokládaná volební účast u stoupenců Strany zelených.

Předpokládaná účast ve volbách

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Stranické preference
preference, stranické preference