Naše zjištění
19. 6. 2007

Stranické preference – červen

Červnové preference ukazují, že pokles ODS i vzestup ČSSD se zastavily.

STEM – PREFERENCE POLITICKÝCH STRAN
ČERVEN 2007

 


Červnové preference ukazují, že pokles ODS i vzestup ČSSD se zastavily. Ke změnám preferencí nedochází ani u KSČM a Strany zelených. Postavení KDU-ČSL vykazuje mírně sestupný trend. Ochota účastnit se voleb je o něco vyšší než minulý měsíc.

 

Pravidelný výzkum volebních preferencí STEM byl proveden metodou kvótního výběru ve dnech 1. – 8. června 2007 na souboru 1213 respondentů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let. Statistická chyba u tohoto souboru se pohybuje kolem ± 1,5 procentního bodu u menších stran, u větších stran kolem ± 2,5 procentního bodu.

 

STRANICKÉ PREFERENCE

 

Stranické preference ukazují rozložení politických sympatií u celého souboru dotázaných, tj. včetně nerozhodnutých a lidí, kteří nejsou schopni či ochotni jmenovat preferenci žádné strany či otevřeně řeknou, že nebudou volit žádnou stranu. Jde o základní, hrubý údaj, kde podíly preferencí pro jednotlivé strany jsou ze samotné povahy ukazatele nižší, než by odpovídalo vlastnímu volebnímu výsledku, o němž rozhodují jen účastníci voleb.

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Stranické preference
preference, stranické preference