Naše zjištění
19. 9. 2005

Stranické preference

Ve dnech 1. 9. – 9. 9. 2005 provedl STEM výzkum na rozsáhlém souboru 1669 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let. STRANICKÉ PREFERENCE STEM – ZÁŘÍ 2005 Ve dnech 1. 9. – 9. 9. 2005 provedl STEM výzkum na rozsáhlém souboru 1669 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let. Stranické preference na počátku prázdnin ukázaly na výrazné zlepšení pozice ČSSD.

STRANICKÉ PREFERENCE STEM – ZÁŘÍ 2005

Ve dnech 1. 9. – 9. 9. 2005 provedl STEM výzkum na rozsáhlém souboru 1669 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

Stranické preference na počátku prázdnin ukázaly na výrazné zlepšení pozice ČSSD. Je proto zajímavé podívat se na to, co s preferencemi udělaly prázdniny a prázdninové aféry.

ODS nadále suverénně vede a oproti červenci si trochu polepšila. ČSSD je na druhé pozici a podařilo se jí potvrdit úspěch zaznamenaný v červenci, který signalizoval konec politické krize. Oproti tomu komunisté ztrácejí a skončili nyní třetí s poklesem více než tři procentní body oproti červenci. Stabilní výsledek vykázala KDU-ČSL. US-DEU se zjevně nedaří přilákat zájem potenciálních voličů.

Situace mezi nezávislými skupinami není příliš přehledná. Přízeň pro Nezávislé demokraty Vladimíra Železného je zatím řídká a je uvedena společně s dalšími obtížně zařaditelnými skupinami nezávislých v kategorii „Jiní nezávislí“.

Voleb se podle svého vyjádření chce určitě účastnit 29% lidí, dalších 32% vypovídá o pravděpodobné účasti. K volbám by „asi nešlo“ 23% lidí a 16% by „určitě nešlo“.

"Pokud byste (přesto) šel(šla) volit, kterou stranu byste příští týden volil(a)

do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?" 

(otevřená otázka bez použití karet)

Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let, kvótní výběr,

dotázáno 1669 respondentů ve dnech 1. 9. . – 9. 9. 2005

Pozn.: Jsou uvedeny všechny strany, které získaly alespoň 0,5% hlasů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Stranické preference
hodnocení politiků, politická situace, preference