Naše zjištění
13. 7. 2010

Spokojenost občanů s výsledky voleb do poslanecké sněmovny

Jak hodnotí občané výsledky nedávných parlamentních voleb? Ti, kteří jsou mírně nespokojení, mají mírně navrch. V porovnání s rozladěním, které následovalo po patových volbách v roce 2006, je to však situace mnohem příznivější. K hypotetickým opakovaným volbám by šli zřejmě převážně opět „vítězové“ – lidé, kteří jsou spokojeni s tím, jak dopadly ty volby skutečné.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 6/2010

VYDÁNO DNE 13.7.2010

NAD VÝSLEDKY VOLEB PŘEVAŽUJÍ ROZPAKY.
ALE JE TO PODSTATNĚ LEPŠÍ NEŽ PŘED ČTYŘMI ROKY.

Jak hodnotí občané výsledky nedávných parlamentních voleb? Ti, kteří jsou mírně nespokojení, mají mírně navrch. V porovnání s rozladěním, které následovalo po patových volbách v roce 2006, je to však situace mnohem příznivější. K hypotetickým opakovaným volbám by šli zřejmě převážně opět „vítězové“ – lidé, kteří jsou spokojeni s tím, jak dopadly ty volby skutečné.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 17. – 25. 6. 2010. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal velmi rozsáhlý soubor 1559 respondentů.

Výsledky květnových voleb přinesly jen částečnou spokojenost. Hlasy nespokojených velmi mírně převažují nad hlasy spokojených. V porovnání se situací v roce 2006, kdy po červnových volbách nastala v parlamentu dokonalá rovnováha mezi pravicí a levicí, je hodnocení voleb ovšem mnohem příznivější.

"Jste Vy sám/ sama osobně spokojen(a) s výsledky letošních voleb?"

 

Pramen: STEM, Trendy 6/2006, 6/2010

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
spokojenost, vývoj společnosti