Naše zjištění
12. 3. 2012

Spokojenost občanů s politickou situací a s prací vlády, parlamentu a prezidenta

Spokojenost s politickou situací se pohybuje od počátku loňského roku stále velmi nízko, v rozmezí 10-15 %. Vláda i český parlament pracovaly v uplynulém měsíci „dobře“ podle pětiny lidí, prezident zhruba podle poloviny občanů. Trvají zásadní rozdíly v názorech pravice a levice, zejména v hodnocení politické situace a práce vlády a parlamentu.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 2/2012

VYDÁNO DNE  12. 3. 2012

SILNÁ NESPOKOJENOST S POLITICKOU SITUACÍ A PRACÍ VLÁDY A PARLAMENTU SE NEMĚNÍ

Spokojenost s politickou situací se pohybuje od počátku loňského roku stále velmi nízko, v rozmezí 10-15 %. Vláda i český parlament pracovaly v uplynulém měsíci „dobře“ podle pětiny lidí, prezident zhruba podle poloviny občanů. Trvají zásadní rozdíly v názorech pravice a levice, zejména v hodnocení politické situace a práce vlády a parlamentu. Skoro polovina lidí (44 %) je nespokojena „se vším“ – situací, vládou, parlamentem i prezidentem.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 22. února – 3. března 2012. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal soubor 1096 respondentů.

Spokojenost lidí s domácí politickou situací je již řadu měsíců velmi nízká. Na přelomu února a března s ní bylo spokojeno 14 % osob. Takřka polovina lidí je s politickou situací krajně nespokojena.

„Jste Vy osobně spokojen(a) s naší současnou politickou situací?"

Pramen: STEM, Trendy 2/2012, 1096 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Instituce
instituce, parlament, prezident, vláda