Naše zjištění
23. 1. 2012

Spokojenost občanů s politickou situací a s prací vlády, parlamentu a prezidenta

Přesto jen přibližně každý sedmý občan je spokojen s politickou situací a v naprosté většině jde o stoupence vládních pravicových stran. Vláda i český parlament pracovaly v uplynulém měsíci „dobře“ podle necelé třetiny lidí, prezident podle dvou třetin občanů.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 01/2012

VYDÁNO DNE  23. 1. 2012

SPOKOJENOST S POLITICKOU SITUACÍ I S PRACÍ VLÁDY, PARLAMENTU A PREZIDENTA SE NA PŘELOMU ROKU ZVÝŠILA.

Přesto jen přibližně každý sedmý občan je spokojen s politickou situací a v naprosté většině jde o stoupence vládních pravicových stran. Vláda i český parlament pracovaly v uplynulém měsíci „dobře“ podle necelé třetiny lidí, prezident podle dvou třetin občanů. Vládu i parlament chválí takřka jen stoupenci pravice, v případě práce prezidenta je příznivé hodnocení širší, i když i zde se zřetelně odlišuje názor stoupenců vládních pravicových stran a levicové opozice. Celkově však výsledky ukazují v porovnání s uplynulými měsíci na mírné zvýšení spokojenosti občanů.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 29. prosince 2011 až 9. ledna 2012. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal rozsáhlý soubor 1258 respondentů.

Spokojenost lidí s domácí politickou situací je již řadu měsíců velmi nízká. Na přelomu starého a nového roku bylo spokojeno 16 % osob.

„Jste Vy osobně spokojen(a) s naší současnou politickou situací?"

Pramen: STEM, Trendy 1/2012, 1258 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Instituce
instituce, spokojenost