Naše zjištění
4. 5. 2007

Přivezou naši hokejisté z Moskvy zlato?

Téměř dvě třetiny (62 %) občanů sledují utkání nebo alespoň výsledky našich hokejistů na probíhajícím mistrovství světa v hokeji v Moskvě. Naprostá většina z nich si myslí, že český tým se domů vrátí s medailemi. Nejčastěji fanoušci očekávají zlato (34 %). Dotazování proběhlo po utkáních reprezentace v základní skupině a před včerejším zápasem s Německem.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 4/2007

PŘIVEZOU NAŠI HOKEJISTÉ Z MOSKVY ZLATO?

Téměř dvě třetiny (62 %) občanů sledují utkání nebo alespoň výsledky našich hokejistů na probíhajícím mistrovství světa v hokeji v Moskvě. Naprostá většina z nich si myslí, že český tým se domů vrátí s medailemi. Nejčastěji fanoušci očekávají zlato (34 %). Dotazování proběhlo po utkáních reprezentace v základní skupině a před včerejším zápasem s Německem.

 

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 2. – 3. května 2007. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal soubor 647 respondentů.

Jak ukazují výsledky výzkumu, téměř dvě třetiny občanů sledují zápasy nebo alespoň výsledky českého týmu na mistrovství světa v hokeji konané letos v Moskvě.

Pramen: STEM, výzkum 2.-3. 5. 2007, 647 respondentů

Podle očekávání sledují boje našich reprezentantů častěji muži (mezi muži 86 %, mezi ženami 42 %) a lidé v produktivním věku (18-29 let – 67 %, 30-44 let – 69 %, 45-59 let – 62 %, 60 a více let – 49 %). Úroveň dosaženého vzdělání v této otázce nehraje významnější roli.

Jen málo hokejových fanoušků předpokládá, že náš národní tým vyjde na tomto mistrovství naprázdno. Na otázku, s jakým výsledkem se čeští reprezentanti z moskevského šampionátu vrátí, odpovídá přibližně třetina, že přivezou zlaté medaile, více než čtvrtina očekává stříbrné a necelá čtvrtina tipuje bronz. S návratem bez medailí počítá jen deset procent těch, kteří zápasy našich hokejistů sledují.

Pramen: STEM, výzkum 2.-3. 5. 2007,
údaje za 395 respondentů, kteří sledují zápasy nebo výsledky českého týmu

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Různé
mezinárodní politika, národ, obavy