Naše zjištění
14. 7. 2010

Přinese výsledek parlamentních voleb stabilitu a prosperitu?

Přesně polovina našich občanů se domnívá, že výsledek červnových parlamentních voleb přinese republice politickou stabilitu a opět polovina lidí věří, že budeme nyní lépe schopni řešit dlouhodobé problémy naší země. Zhruba 90 % lidí odpovídá na obě otázky shodně, konzistentně.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 6/2010

VYDÁNO DNE 14.7.2010

DOČKÁME SE PO VOLBÁCH STABILITY A ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ? ČEŠI TO VIDÍ TAK PŮL NA PŮL.

Přesně polovina našich občanů se domnívá, že výsledek červnových parlamentních voleb přinese republice politickou stabilitu a opět polovina lidí věří, že budeme nyní lépe schopni řešit dlouhodobé problémy naší země. Zhruba 90 % lidí odpovídá na obě otázky shodně, konzistentně. Naději na stabilitu a řešení problémů spatřují ve výsledcích voleb hlavně červnoví voliči ODS a TOP 09, v poněkud menší míře i Věcí veřejných.Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 17. – 25. 6. 2010. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal velmi rozsáhlý soubor 1559 respondentů.

Přinese výsledek parlamentních voleb České republice politickou stabilitu? Po volbách před čtyřmi roky, kdy pravice i levice získaly přesně po 100 poslancích a sestavení vlády s většinovou podporou v parlamentu bylo téměř neřešitelným problémem, v to tři čtvrtiny Čechů nevěřily. Ale i po těch současných, po nichž mají strany vládní koalice 118 poslanců, je polovina lidí skeptických.

„Myslíte si, že výsledek voleb přinese České republice politickou stabilitu?“

 

 

Pramen: STEM, Trendy 5/2006, 6/2010

 

 

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
parlament, stabilita stran, volby