Naše zjištění
23. 9. 2013

Prezident Zeman

Důvěra v prezidenta Miloše Zemana od jeho nástupu mírně vzrostla na 53 % a více než polovina (56 %) ho považuje za lepšího prezidenta, než byl jeho předchůdce Václav Klaus. Téměř polovina (46 %) lidí soudí, že Miloš Zeman podstatnou měrou přispěje k vážnosti úřadu prezidenta, a zhruba polovina (52 %) si myslí, že prezident zasahuje příliš do vnitropolitického dění.

Tisková informace z výzkumu STEM Trendy 9/2013

Vydáno dne 20. 9. 2013

PREZIDENT ZEMAN STÁLE DĚLÍ NÁROD

Důvěra v prezidenta Miloše Zemana od jeho nástupu mírně vzrostla na 53 % a více než polovina (56 %) ho považuje za lepšího prezidenta, než byl jeho předchůdce Václav Klaus. Téměř polovina (46 %) lidí soudí, že Miloš Zeman podstatnou měrou přispěje k vážnosti úřadu prezidenta, a zhruba polovina (52 %) si myslí, že prezident zasahuje příliš do vnitropolitického dění. Téměř třetina lidí odpovídá na všechny čtyři otázky ve prospěch prezidenta a stejný je podíl jeho jednoznačných kritiků.

 

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 29. srpna až 8. září 2013. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 1093 respondentů.

Miloš Zeman je půl roku prezidentem České republiky. V době těsně před jeho inaugurací, počátkem března 2013, mu důvěřovala polovina českých občanů. Tento podíl se za půl roku zvýšil o 3 procentní body na současných 53 %.

„Máte důvěru v prezidenta republiky Miloše Zemana?“ (%)

Pramen: STEM, Trendy 3,5,9/2013

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
důvěra, Miloš Zeman, prezident