Naše zjištění
29. 9. 2011

Popularita politiků – září 2011

Bohuslav Sobotka se po téměř ročním „kralování“ odsouvá na druhé místo. Na dalších příčkách se ovšem žádné výraznější změny neodehrávají. Politici ČSSD obsazují čtyři z prvních pěti míst. Naopak pětici nejkritičtěji hodnocených politiků tvoří výhradně osobnosti koalice – tři z Věcí veřejných a po jednom z ODS a TOP 09. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 9/2011
VYDÁNO DNE 29. 9.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 9/2011
VYDÁNO DNE 29. 9. 2011

PO PRÁZDNINÁCH SE NA PRVNÍ PŘÍČCE ŽEBŘÍČKU POPULARITY POLITIKŮ OCITÁ POPRVÉ JIŘÍ DIENSTBIER.

 

Bohuslav Sobotka se po téměř ročním „kralování“ odsouvá na druhé místo. Na dalších příčkách se ovšem žádné výraznější změny neodehrávají. Politici ČSSD obsazují čtyři z prvních pěti míst. Naopak pětici nejkritičtěji hodnocených politiků tvoří výhradně osobnosti koalice – tři z Věcí veřejných a po jednom z ODS a TOP 09.

 

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 8.-16. září 2011. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1237 respondentů.

 

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

 

Na pozici nejpopulárnějšího politika se nyní poprvé dostal místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Dlouhodobě nejpopulárnější politik, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, je tentokrát – poprvé od loňského listopadu – až druhý. Pouze tito dva první politici přesáhli 50% hranici příznivých hodnocení. Na třetí příčce je stejně jako před prázdninami 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek, na čtvrtém místě je rovněž beze změny předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová. S odstupem za nimi pátý je místopředseda PS PČR a ČSSD Lubomír Zaorálek.

 

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 9/2011, 1237 respondentů


Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita