Naše zjištění
15. 11. 2011

Popularita politiků – listopad 2011

Na první příčce zůstává Jiří Dienstbier, následován opět Bohuslavem Sobotkou, na třetí příčku postoupila Miroslava Němcová. U většiny politiků popularita stagnuje nebo mírně klesá, u Karla Schwarzenberga je nejnižší za poslední čtyři roky. V posledních dvou měsících si polepšili pouze Karolína Peake a Radek John. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2011 VYDÁNO DNE 15. 11. 2011 SESTUP POPULARITY KARLA SCHWARZENBERGA POKRAČUJE.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2011

VYDÁNO DNE 15. 11. 2011

SESTUP POPULARITY KARLA SCHWARZENBERGA POKRAČUJE.

Na první příčce zůstává Jiří Dienstbier, následován opět Bohuslavem Sobotkou, na třetí příčku postoupila Miroslava Němcová. U většiny politiků popularita stagnuje nebo mírně klesá, u Karla Schwarzenberga je nejnižší za poslední čtyři roky. V posledních dvou měsících si polepšili pouze Karolína Peake a Radek John.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 31. října – 7. listopadu 2011. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1257 respondentů.

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Na pozici nejpopulárnějšího politika je nyní, stejně jako před dvěma měsíci, místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Dlouhodobě nejpopulárnější politik, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, je opět druhý. Na třetí příčce je tentokrát předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová a na čtvrté 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek – ti si svá pořadí oproti září vyměnili. Pátý je nyní místopředseda ODS a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, který z první pětice vytlačil místopředsedu PS PČR a ČSSD Lubomíra Zaorálka.

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 11/2011, 1257 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita