Naše zjištění
19. 11. 2010

Popularita politiků – listopad 2010

Spolu s B. Sobotkou setrvávají mezi nejpopulárnějšími politiky M. Němcová, J. Pospíšil, K. Schwarzenberg a P. Nečas, přidal se k nim M. Hašek. Vzestup zaznamenali i Z. Škromach a R. Onderka. Pokračoval pokles popularity R. Johna. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2010 VYDÁNO DNE 19. 11.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2010

VYDÁNO DNE 19. 11. 2010

POPULARITA POLITIKŮ:

DO ČELA ŽEBŘÍČKU SE VRÁTIL BOHUSLAV SOBOTKA A POLEPŠILI SI I NĚKTEŘÍ DALŠÍ POLITICI SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE.

Spolu s B. Sobotkou setrvávají mezi nejpopulárnějšími politiky M. Němcová, J. Pospíšil, K. Schwarzenberg a P. Nečas, přidal se k nim M. Hašek. Vzestup zaznamenali i Z. Škromach a R. Onderka. Pokračoval pokles popularity R. Johna.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 1.–8. listopadu 2010. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1255 respondentů.

Listopadový výzkum popularity politiků se zaměřil na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Pětice politiků, kteří zaujali čelné pozice před dvěma měsíci, je v popředí i nadále, došlo mezi nimi jen k výměně míst. Na pozici nejpopulárnějšího politika, kterou zaujímal naposledy začátkem tohoto roku, se vrátil statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Druhé místo obsadila předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a 1. místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová, na třetím se octl ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil. Těsně za touto trojicí jsou tři politici, u nichž podíl příznivých hodnocení dosáhl 49 %: předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, předseda Asociace krajů ČR M. Hašek (ČSSD) a premiér a předseda ODS Petr Nečas.

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 11/2010, 1255 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita