Naše zjištění
18. 1. 2012

Popularita politiků – Leden 2012

Na první příčce zůstává Jiří Dienstbier, na druhou před Bohuslava

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 1/2012

VYDÁNO DNE 18. 1. 2012

KAREL SCHWARZENBERG ZASTAVIL POKLES SVÉ POPULARITY

Na první příčce zůstává Jiří Dienstbier, na druhou před Bohuslava Sobotku postoupila Miroslava Němcová. Do první pětice se vrátil Karel Schwarzenberg. Mírně se zvýšila popularita Petra Nečase i několika dalších členů vlády. Hodnocení opozičních politiků vesměs stagnuje.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 29. prosince 2011 až 9. ledna 2012. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1258 respondentů.

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Na pozici nejpopulárnějšího politika se drží už od září 2011 místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. V posledním půlroce druhý, předseda téže strany Bohuslav Sobotka, byl odsunut na třetí místo předsedkyní Poslanecké sněmovny PČR a první místopředsedkyní ODS Miroslavou Němcovou. Na čtvrté příčce je tentokrát místopředseda ODS a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, za ním se, se shodným součtem kladných hodnocení, umisťují předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 1/2012, 1258 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita