Naše zjištění
17. 5. 2011

Popularita politiků – květen 2011

Květnový žebříček popularity politiků je poznamenán politickými aférami. Propadl se Vít Bárta, ztráceli i Alexandr Vondra nebo Petr Tluchoř, ale i Radek John a Petr Nečas. Své pozice naopak posílili představitelé levicové opozice. V čele žebříčku tak setrvává Bohuslav Sobotka, tentokrát těsně následován Jiřím Dienstbierem, na třetí příčce je Michal Hašek. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 5/2011 VYDÁNO DNE 17. 5.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 5/2011

VYDÁNO DNE 17. 5. 2011

AFÉRY DOPADAJÍ NA ŽEBŘÍČEK POPUPARITY POLITIKŮ.

Květnový žebříček popularity politiků je poznamenán politickými aférami. Propadl se Vít Bárta, ztráceli i Alexandr Vondra nebo Petr Tluchoř, ale i Radek John a Petr Nečas. Své pozice naopak posílili představitelé levicové opozice. V čele žebříčku tak setrvává Bohuslav Sobotka, tentokrát těsně následován Jiřím Dienstbierem, na třetí příčce je Michal Hašek.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 2.-9. května 2011. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1219 respondentů.

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Na pozici nejpopulárnějšího politika setrvává předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Mezi ním a 1. místopředsedou ČSSD Michalem Haškem se umístil Jiří Dienstbier, který byl do výzkumu zařazen poprvé jako nový místopředseda téže strany. S odstupem za touto trojicí, která jediná se může pochlubit více než 50% popularitou, se umístili předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová, místopředseda PS PČR a ČSSD Lubomír Zaorálek, předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil.

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 5/2011, 1219 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita