Naše zjištění
9. 7. 2010

Popularita politiků – červen 2010

Pořadí politiků opět kraluje Radek John, za ním se umístili politici, kteří dlouhodobě patří k nejpopulárnějším – Karel Schwarzenberg a Bohuslav Sobotka. K nim se přiřadili Petr Nečas a Jana Bobošíková. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 06/2010 VYDÁNO DNE 9. 7. 2010 POPULARITA STRANICKÝCH POLITIKŮ
PO PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH: NA ČELNÝCH MÍSTECH ŽEBŘÍČKU JSOU PŘEDSEDOVÉ TŘÍ KOALIČNÍCH STRAN, DOPROVÁZENI LÍDREM
NEJSILNĚJŠÍ OPOZIČNÍ STRANY.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 06/2010

VYDÁNO DNE 9. 7. 2010

POPULARITA STRANICKÝCH POLITIKŮ
PO PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH:

NA ČELNÝCH MÍSTECH ŽEBŘÍČKU JSOU PŘEDSEDOVÉ TŘÍ KOALIČNÍCH STRAN, DOPROVÁZENI LÍDREM
NEJSILNĚJŠÍ OPOZIČNÍ STRANY.

Pořadí politiků opět kraluje Radek John, za ním se umístili politici, kteří dlouhodobě patří k nejpopulárnějším – Karel Schwarzenberg a Bohuslav Sobotka. K nim se přiřadili Petr Nečas a Jana Bobošíková.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 17. – 25. června 2010. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1559 respondentů.

Červnový výzkum popularity politiků se zaměřil na čelné představitele parlamentních politických stran, ale i subjektů, které v nedávných volbách do poslanecké sněmovny skončily více či méně těsně pod pětiprocentním prahem.

Na čele žebříčku se stejně jako v předvolebním výzkumu STEM (v dubnu t. r.) umístil předseda strany Věci veřejné Radek John. Druhé a třetí místo zaujali dva muži, kteří pořadí vévodili v posledním roce: předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Na jejich úroveň popularity se vyhoupl předseda ODS Petr Nečas. Páté místo patří Janě Bobošíkové, která šla do květnových voleb jako celostátní lídr strany Suverenita.

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 06/2010, 1559 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita