Naše zjištění
22. 6. 2009

Popularita politiků – červen 2009

Na čele žebříčku je stále Bohuslav Sobotka před Karlem

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 6/2009

POPULARITA POLITIKŮ:

BOHUSLAV SOBOTKA STÁLE NA ČELE, DVĚ TVÁŘE TOP 09 V PRVNÍ PĚTICI.

 

Na čele žebříčku je stále Bohuslav Sobotka před Karlem Schwarzenbergem, třetí je Pavel Bém. Na čtvrté pozici je Miroslav Kalousek a na páté Lubomír Zaorálek. V porovnání s březnovým výzkumem nejvíce klesla popularita Jiřího Paroubka.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 8.-15. června 2009. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1282 respondentů.

Na první příčce žebříčku popularity českých politiků setrvává od listopadu minulého roku statutární místopředseda ČSSD a předseda poslaneckého klubu této strany Bohuslav Sobotka. Rovněž na druhé příčce je už několik měsíců bývalý ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Tito dva politici jsou jediní, na které má příznivý názor více než polovina občanů. Třetí místo tentokrát patří pražskému primátorovi Pavlu Bémovi (ODS). Na čtvrtou pozici se dostal bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Na páté příčce se umístil místopředseda ČSSD a PSP ČR Lubomír Zaorálek.

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 6/2009, 1282 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
političtí představitelé, popularita