Naše zjištění
20. 9. 2013

Popularita politiků

Nejpopulárnějším politikem je premiér v demisi Jiří Rusnok.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 9/2013

VYDÁNO DNE 19. 9. 2013

PŘEDVOLEBNÍ ŽEBŘÍČEK POPULARITY

Nejpopulárnějším politikem je premiér v demisi Jiří Rusnok. V popředí žebříčku jsou dále představitelé ČSSD Michal Hašek, Bohuslav Sobotka a Lubomír Zaorálek a lídři nových hnutí Tomio Okamura a Andrej Babiš.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 29. 8. až 8. 9. 2013. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 1093 respondentů.

Výzkum popularity STEM se vzhledem k nadcházejícím předčasným volbám zaměřil především na předsedy či místopředsedy vybraných politických stran a na některé další politické osobnosti, o jejichž angažmá v předvolebním boji se hovořilo v době, která předcházela termínu sběru dat.

Nejpopulárnějším politikem v měsíci září je premiér překlenovací vlády v demisi Jiří Rusnok. Jako u jediné ze sledovaných osobností jeho popularita přesáhla 50 %. Na dalších místech jsou s minimálními odstupy dva představitelé ČSSD: 1. místopředseda strany Michal Hašek a předseda Bohuslav Sobotka, mezi ně se vklínil senátor a zakladatel hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura.  Pátý je místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, na šesté příčce předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Pozn.: Pořadí politiků v žebříčku je dáno přesnou procentní hodnotou součtu příznivých hodnocení  (na jedno desetinné místo). Dopočet do 100 % tvoří odpovědi „spíše nepříznivý“, „velmi nepříznivý“ a „neznám“.

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita