Naše zjištění
17. 9. 2012

Popularita politiků

Svou pozici na první příčce upevnil Jiří Dienstbier, hned za ním se ocitl odvolaný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Složení první šestice politiků je stejné jako v květnu – patří do ní dále Miroslava Němcová, Bohuslav Sobotka, Michal Hašek a Marie Benešová. Někteří významní členové vlády – Petr Nečas, Jan Kubice a Miroslav Kalousek – zaznamenali zřetelný pokles na dosud nejnižší hodnoty svých příznivých hodnocení.

Tisková informace z výzkumu STEM Trendy 9/2012

Vydáno dne 17. 9. 2012

ZÁŘIJOVÝ ŽEBŘÍČEK POPULARITY POLITIKŮ ODRÁŽÍ UDÁLOSTI A KAUZY, K NIMŽ DOŠLO NA NAŠÍ POLITICKÉ SCÉNĚ V LÉTĚ

 

Svou pozici na první příčce upevnil Jiří Dienstbier, hned za ním se ocitl odvolaný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Složení první šestice politiků je stejné jako v květnu – patří do ní dále Miroslava Němcová, Bohuslav Sobotka, Michal Hašek a Marie Benešová. Někteří významní členové vlády – Petr Nečas, Jan Kubice a Miroslav Kalousek – zaznamenali zřetelný pokles na dosud nejnižší hodnoty svých příznivých hodnocení.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 29. 8. až 5. 9. 2012. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1205 respondentů.

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Na pozici nejpopulárnějšího politika se drží už od září 2011 místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Na druhé místo se tentokrát dostal odvolaný ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil, na třetím je předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a na čtvrtém předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová. Následují další dva politici ČSSD: 1. místopředseda Michal Hašek a místopředsedkyně Marie Benešová.

Politici s nejvyšším podílem příznivých hodnocení v září 2012

"Jaký je Váš názor na následující politické osobnosti?"

ozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 9/2012, 1205 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
politici, popularita