Naše zjištění
29. 5. 2012

Popularita politiků

Na první příčce i přes malou ztrátu zůstává Jiří Dienstbier, za ním jsou Bohuslav Sobotka, Miroslava Němcová, Michal Hašek, Marie Benešová a Jiří Pospíšil. Opoziční politici v popředí žebříčku vesměs trochu ztratili, mírný pokles však zaznamenali i někteří členové vlády. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 5/2012 VYDÁNO DNE 29. 5.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 5/2012

VYDÁNO DNE 29. 5. 2012

ŽEBŘÍČEK POPULARITY POLITIKŮ V KVĚTNU TÉMĚŘ NEDOZNAL ZMĚN

 

Na první příčce i přes malou ztrátu zůstává Jiří Dienstbier, za ním jsou Bohuslav Sobotka, Miroslava Němcová, Michal Hašek, Marie Benešová a Jiří Pospíšil. Opoziční politici v popředí žebříčku vesměs trochu ztratili, mírný pokles však zaznamenali i někteří členové vlády.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 12.-21. 5. 2012. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 975 respondentů.

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Na pozici nejpopulárnějšího politika se drží už od září 2011 místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Na druhém místě je předseda téže strany Bohuslav Sobotka, na třetím předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová. Za ní se s velmi podobnými výsledky seřadili 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek, místopředsedkyně téže strany Marie Benešová a ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil.

Politici s nejvyšším podílem příznivých hodnocení v květnu 2012

"Jaký je Váš názor na následující politické osobnosti?"

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 5/2012, 975 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita