Naše zjištění
12. 4. 2012

Popularita politiků

Na první příčce zůstává Jiří Dienstbier, za ním jsou jeho straničtí kolegové Bohuslav Sobotka, Marie Benešová a Michal Hašek, na páté příčce nejpopulárnější představitelka koaličních stran Miroslava Němcová. Podstatně se snížila popularita Petra Nečase, ztratili však prakticky všichni další členové vlády a představitelé koaličních stran. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 3/2012 VYDÁNO DNE 12. 4.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 3/2012

VYDÁNO DNE 12. 4. 2012

KOALIČNÍ POLITICI ZAZNAMENALI NEBÝVALÝ POKLES POPULARITY

 

Na první příčce zůstává Jiří Dienstbier, za ním jsou jeho straničtí kolegové Bohuslav Sobotka, Marie Benešová a Michal Hašek, na páté příčce nejpopulárnější představitelka koaličních stran Miroslava Němcová. Podstatně se snížila popularita Petra Nečase, ztratili však prakticky všichni další členové vlády a představitelé koaličních stran.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 23. 3. až 3. 4. 2012. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1118 respondentů.

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Na pozici nejpopulárnějšího politika se drží už od září 2011 místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Na druhé místo se vrátil předseda téže strany Bohuslav Sobotka. I další dvě místa obsazují politici ČSSD: na třetí příčce se ocitla místopředsedkyně strany Marie Benešová, na čtvrté je  1. místopředseda ČSSD Michal Hašek. Pátá je předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová.

Politici s nejvyšším podílem příznivých hodnocení v březnu 2012

"Jaký je Váš názor na následující politické osobnosti?"

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 3/2012, 1118 respondentů

: STEM, Trendy 2010-2012

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita