Naše zjištění
19. 11. 2012

Popularita českých politiků

Svou pozici na čele upevnili Jiří Dienstbier i druhý Jiří Pospíšil. V první pětici politiků zůstávají i Bohuslav Sobotka a Michal Hašek, vypadla z ní však Miroslava Němcová. Na pomyslné páté příčce je Marie Benešová. Někteří členové vlády si mírně polepšili, u jiných však došlo k poklesu popularity. Opoziční politici nezaznamenali výraznějších změn. TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2012 VYDÁNO DNE 19. 11.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2012

VYDÁNO DNE 19. 11. 2012

NEJPOPULÁRNĚJŠÍM POLITIKEM JE STÁLE JIŘÍ DIENSTBIER, ELITNÍ PĚTICI OPUSTILA MIROSLAVA NĚMCOVÁ.

 

Svou pozici na čele upevnili Jiří Dienstbier i druhý Jiří Pospíšil. V první pětici politiků zůstávají i Bohuslav Sobotka a Michal Hašek, vypadla z ní však Miroslava Němcová. Na pomyslné páté příčce je Marie Benešová. Někteří členové vlády si mírně polepšili, u jiných však došlo k poklesu popularity. Opoziční politici nezaznamenali výraznějších změn.

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 27. 10. až 5. 11. 2012. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 1062 respondentů.

Výzkum popularity politiků se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase.

Na pozici nejpopulárnějšího politika se drží už od září 2011 místopředseda ČSSD a prezidentský kandidát této strany Jiří Dienstbier. Na druhém místě je stejně jako před dvěma měsíci místopředseda ODS Jiří Pospíšil. Následují další tři představitelé ČSSD: na třetím místě předseda strany Bohuslav Sobotka, na čtvrtém 1. místopředseda Michal Hašek a na pátém místopředsedkyně Marie Benešová. Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová je tentokrát kvůli poklesu své popularity až sedmá, předstihl ji i místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Politici s nejvyšším podílem příznivých hodnocení v listopadu 2012

"Jaký je Váš názor na následující politické osobnosti?"

Pozn.: Pořadí podle součtu odpovědí „velmi příznivý“ a „spíše příznivý“.

Pramen: STEM, Trendy 11/2012, 1062 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Popularita politiků
politici, popularita