Naše zjištění
18. 11. 2015

Politika vůči uprchlíkům

Nejčastější postoj naší veřejnosti k vládní politice kolem uprchlíků je možné shrnout následovně: „Politice naší vlády v tomto ohledu moc nerozumím, ale spíše s ní souhlasím. Kolem sebe slyším spíše kritiku vlády než její ocenění. U nás se lidé nemusí moc přetvařovat, a tak otevřeně říkám, že já sám bych uprchlíkům určitě nepomohl.“ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 9/2015 vydáno dne 18. 11.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 9/2015

vydáno dne 18. 11. 2015

NAD POLITIKOU VLÁDY VŮČI UPRCHLÍKŮM VÁHÁME, POMÁHAT UPRCHLÍKŮM VŠAK NECHCEME

Nejčastější postoj naší veřejnosti k vládní politice kolem uprchlíků je možné shrnout následovně: „Politice naší vlády v tomto ohledu moc nerozumím, ale spíše s ní souhlasím. Kolem sebe slyším spíše kritiku vlády než její ocenění. U nás se lidé nemusí moc přetvařovat, a tak otevřeně říkám, že já sám bych uprchlíkům určitě nepomohl.“

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 18. až 28. září 2015. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 925 respondentů.

V zářijovém průzkumu STEM zjišťoval řadou otázek, jak naši obyvatelé vnímají různé aspekty imigrační vlny u nás a v Evropské unii. Ukázalo se, že většina lidí u nás má z uprchlíků strach a že se obávají rozšíření islámu v naší republice. Jak ale vnímají občané ČR politiku naší vlády vůči uprchlíkům?

„Je Vám srozumitelná politika naší vlády vůči uprchlíkům?“

Pramen: STEM, Trendy 09/2015, 925 respondentů starších 18 let

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

My a svět
uprchlíci, vláda