Naše zjištění
22. 11. 2011

Perspektivy eura jako společné měny

Zhruba dvě pětiny našich občanů předpokládají, že Evropské unii se podaří udržet společnou měnu, a počítají s tím, že v budoucnu se bude s eurem platit i u nás, stejný podíl si naopak myslí, že společnou měnu se EU udržet nepodaří a že v naší republice se eurem platit nebude nikdy. INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2011 VYDÁNO DNE  22. 11.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 11/2011

VYDÁNO DNE  22. 11. 2011

NÁZORY NA BUDOUCNOST EURA JAKO SPOLEČNÉ MĚNY ROZDĚLUJÍ NAŠI SPOLEČNOST.

Zhruba dvě pětiny našich občanů předpokládají, že Evropské unii se podaří udržet společnou měnu, a počítají s tím, že v budoucnu se bude s eurem platit i u nás, stejný podíl si naopak myslí, že společnou měnu se EU udržet nepodaří a že v naší republice se eurem platit nebude nikdy.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 31. října – 7. listopadu 2011. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal rozsáhlý soubor 1257 respondentů.

Současná hospodářská a finanční krize v zemích eurozóny může skončit opuštěním společné měny některou zemí, ale i pádem eura jako měny vůbec. Čeští občané tuto krajní možnost připouštějí v poměru „padesát na padesát“.

„Myslíte si, že Evropské unii se podaří udržet společnou měnu euro?"

Pramen: STEM, Trendy 11/2011, 1257 respondentů

ů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

My a svět
ekonomická situace, Evropská unie