Naše zjištění
28. 2. 2007

Občané požadují energetickou soběstačnost státu

Česká republika by i v budoucnu měla být soběstačná ve výrobě elektrické energie. Požaduje to přes 90 % občanů, plná polovina lidí je o této potřebě přesvědčena pevně. Informace z výzkumu STEM Trendy 2/2007 OBČANÉ POŽADUJÍ ENERGETICKOU SOBĚSTAČNOST STÁTU. NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZDROJEM DO BUDOUCNA MAJÍ BÝT JADERNÉ ELEKTRÁRNY. Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného pro společnost ČEZ.

Informace z výzkumu STEM Trendy 2/2007

OBČANÉ POŽADUJÍ ENERGETICKOU SOBĚSTAČNOST STÁTU.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZDROJEM DO BUDOUCNA MAJÍ BÝT JADERNÉ ELEKTRÁRNY.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného pro společnost ČEZ. STEM provedl výzkum  metodou kvótního výběru ve dnech 1. – 8. února 2007 na souboru 1222 respondentů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let. Statistická chyba u tohoto souboru se pohybuje kolem +- 2,5 procentního bodu.

Česká republika by i v budoucnu měla být soběstačná ve výrobě elektrické energie. Požaduje to přes 90 % občanů, plná polovina lidí je o této potřebě přesvědčena pevně.

„Myslíte si, že ČR by měla zůstat i do budoucna ve výrobě elektrické energie soběstačná?“

Pramen: STEM, Trendy 2/2007, 1222 respondentů starších 18 let

Z jakých energetických zdrojů by měla Česká republika v budoucnu spotřebu elektrické energie pokrývat? Respondenti se vyjadřovali k sedmi možnostem, z nichž dvě jsou tradiční zdroje (uhlí, plyn), tři obnovitelné (spalování biomasy, vodní a větrné elektrárny), další alternativou je jaderná energetika a poslední dovoz elektrické energie. Stejnou nabídku předkládá STEM veřejnosti v opakovaných průzkumech již tři roky, a tak můžeme sledovat, do jaké míry se názory lidí mění v průběhu těchto tří let.

Pramen: STEM, 2004-2007

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Ekonomika
ekonomická situace, jaderná energetika