Spolupráce a zaměstnání

STEM má zájem otevírat svá data obecně prospěšnému bádání. A to především v oblastech popsaných zde. Pokud máte dotaz či projekt, který byste rádi s námi realizovali, prosím pošlete nám krátkou anotaci.

Hledáme kolegu na pozici:

Mluvčí a manažer analytického týmu k tématu EU

Hledáme zkušeného analytika, novináře či mluvčího, který dokáže oslovit širokou veřejnost, která se příliš nezajímá o veřejné dění, a zapojit jí do debaty o Evropské unii a české politice. Jeho úkolem bude vést komunikaci a mediální výstupy projektu České zájmy v EU, navazovat spolupráci s novináři, psát tiskové zprávy, články, tweety nebo komentáře na téma zahraniční a domácí politiky a dění v Evropské unii.

KOHO HLEDÁME

  •   Člověka s předchozí dlouholetou zkušeností z médií, media relations, komunikace nebo think-tanku či politiky, který má s médii dobré vztahy.
  •   Schopnost psát a osobně komunikovat skvěle v češtině a přijatelně v angličtině, když je to potřeba.
  •   Ochota pracovat zcela samostatně, sám se řídit a všechno si zařídit. Ale také někoho, kdo umí diplomaticky sladit řadu partnerských organizací.
  •   Zájem o veřejné mínění a data, schopnost interpretovat sociologické průzkumy.

CO UMÍME NABÍDNOUT

  •   Adekvátní finanční ohodnocení na úrovni komerčního sektoru, pět týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, kanceláře na Muzeu. Úvazek 0,6 a více.
  •   Práce na projektu, který má smysl, je orientován na výsledek a není svázán pravidly, formuláři nebo železnými zvyky.
  •   Úvazek podle vaší potřeby, práce na několikaletém projektu s možností další dlouhodobé spolupráce.

O projektu

  • Cílem projektu České zájmy v EU, který inciovaly Ústav empirických výzkumů – STEM, Asociace pro mezinárodní otázky – AMO, Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM a portál Evropa v datech, je vtáhnout českou veřejnost více do toho, jak Češi ovlivňují politiku v Evropě. Sledujeme, po čem volá laická i odborná veřejnost ve vztazích k EU na jedné straně, a analyzujeme, zda čeští politici v EU prosazují to, co deklarují.

Ústav empirických výzkumů STEM byl založen proto, aby veřejná politika v ČR vycházela z dat, faktů a skutečných postojů české společnosti. Tedy nikoliv z mýtů či momentálních rozmarů. Věříme, že demokratický stát potřebuje pro svůj rozvoj kvalitní zpětnou vazbu od občanů, odborníků a médií. STEM byl v roce 2015 transformován na neziskovou instituci a přímo navazuje na 26 let nepřetržitého zkoumání postojů ve Středisku empirických výzkumů.

Dotazy, velmi stručné resumé a CV prosím posílejte na kalasova@stem.cz