Spolupráce a zaměstnání

STEM má zájem otevírat svá data obecně prospěšnému bádání. A to především v oblastech popsaných zde. Pokud máte dotaz či projekt, který byste rádi s námi realizovali, prosím pošlete nám krátkou anotaci.

Hledáme kolegu na pozici:

Manažer(ka) komunikace

Hledáme zkušenou kolegyni nebo kolegu, která/ý umí oslovit širokou veřejnost a pomůže nám rozhýbat debatu o Evropské unii a české politice. Do projektu České zájmy v EU přijímáme novou členku nebo člena týmu se zálibou v komunikaci a aktuálním politickém a společenském dění.

Umíte se v předstihu zamyslet, jak mohou různá témata rezonovat ve veřejné diskusi, probrat je s klíčovými stakeholdery, naplánovat, jak je pojmout v médiích a na sociálních sítích? Pracujete rádi se sílou slova, grafikami, baví vás vymýšlet zábavné mini kampaně?

Projekt funguje při sociologickém ústavu STEM, výhodou je tedy přístup k průzkumům veřejného mínění a poučený vhled do útrob české společnosti. Příležitostí okomentovat zahraniční politiku, mezinárodní vztahy a dění v EU je tu také dost.

KOHO CHCEME

–  Člověka s předchozí zkušeností ze (strategické) komunikace a PR.

–  Někoho, kdo umí dobře psát a osobně komunikovat v češtině, a nedělá mu/jí problém na denní bázi číst v angličtině.

–  Profesionálku/profesionála, která/ý pracuje samostatně, přichází s novými nápady, proaktivně se zapojuje.

CO NABÍZÍME

–  Finanční ohodnocení na úrovni komerčního sektoru, pět týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba s možností home office, kanceláře na Muzeu. Káva, čaj, čerstvé ovoce, snacks.

–  Práce na projektu, který má smysl, orientuje se na výsledek a není svázán pravidly, formuláři nebo železnými zvyky.

–  Zapojení do několikaletého projektu s možností další dlouhodobé spolupráce. Úvazek i termín nástupu na domluvě.

O projektu

  • Na projektu České zájmy v EU spolupracují Ústav empirických výzkumů – STEM, Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a portál Evropa v datech. Jeho cílem je vtáhnout českou veřejnost do dění v Evropě. Sledujeme, po čem volá laická i odborná veřejnost a analyzujeme, co čeští politici v EU prosazují.

–  STEM usiluje o to, aby veřejná politika v ČR vycházela z dat, faktů a skutečných postojů, nikoliv z mýtů či momentálních rozmarů. Věříme, že demokratický stát potřebuje pro svůj rozvoj kvalitní zpětnou vazbu od občanů, odborníků a médií. Věnujeme se tématům v oblasti politiky, ekonomiky, vzdělávání, klimatu a energetiky a spolupracujeme s organizacemi v Česku i v zahraničí.

Dotazy, stručné resumé a CV prosím posílejte na kalasova@stem.cz