Naše zjištění
25. 5. 2006

Nedělní partie na Prima TV

Debatu volebních lídrů ČSSD a ODS Jiřího Paroubka a Mirka Topolánka v pořadu Nedělní partie na Primě vysílaném v neděli 21. května 2006 viděla třetina občanů, další čtvrtina o ní slyšela nebo četla. Informace z bleskového výzkumu STEM debatu v Nedělní Partii na Prima TV vyhrál podle občanů Jiří Paroubek.

Informace z bleskového výzkumu STEM

debatu v Nedělní Partii na Prima TV

vyhrál podle občanů Jiří Paroubek.

Citované výsledky pocházejí z bleskového výzkumu STEM provedeného pro agenturu PSB na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 22. – 23. 5. 2006. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal soubor 638 respondentů.

Debatu volebních lídrů ČSSD a ODS Jiřího Paroubka a Mirka Topolánka v pořadu Nedělní partie na Primě vysílaném v neděli 21. května 2006 viděla třetina občanů, další čtvrtina o ní slyšela nebo četla.

„V neděli se v pořadu Nedělní partie na Prima TV uskutečnila debata

mezi Jiřím Paroubkem a Mirkem Topolánkem.

Viděl(a) jste tuto debatu, nebo jste o ní četl(a), slyšel(a)?“

Třídění odpovědí podle věku ukazuje, že mladá generace do 29 let většinou debatu nesledovala ani o ní neslyšela nebo nečetla. Sledovala ji nebo o ní slyšela, četla, přibližně polovina 30-44letých. Ve starších věkových skupinách převažuje podíl těch, kteří debatu sledovali nebo o ní alespoň četli nebo slyšeli. Častěji debatu sledovali příznivci ČSSD a ODS.

Respondenti, kteří debatu v Nedělní partii na Prima TV viděli nebo o ní slyšeli či četli, byli dále dotázáni, kdo je podle nich vítězem debaty. Výsledky výzkumu ukazují, že častěji je za něj považován Jiří Paroubek.

„Kdo byl podle Vás vítězem Nedělní partie?“

(údaje za  368 respondentů, kteří sledovali Nedělní partii na Prima TV

 nebo o ní slyšeli, četli)

Preference Jiřího Paroubka jako vítěze debaty výrazně roste se zvyšujícím se věkem a klesá se zvyšujícím se stupněm vzdělání.

Z hlediska stranických sympatií se ukazuje především jasné preferování J. Paroubka jako vítěze příznivci ČSSD a KSČM, podle příznivců ODS naopak jednoznačně zvítězil M. Topolánek.

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
ČSSD, hodnocení politiků, ODS, volby