Naše zjištění
18. 2. 2009

Názory občanů ČR na schválení Lisabonské smlouvy Parlamentem ČR

Poslanecká sněmovna dnes schválila přijetí Lisabonské smlouvy. Společnost STEM již od února 2008 monitoruje postoje občanů k Lisabonské smlouvě, a může tak posoudit, jak se lidé na ratifikaci Lisabonské smlouvy dívají. Většina Čechů (60 %) byla na začátku února 2009 přesvědčena o tom, že Parlament ČR by měl Lisabonskou smlouvu schválit. Přáli si to především stoupenci SZ, ODS, ale i ČSSD.

INFORMACE Z VÝZKUMŮ STEM TRENDY 02/2009

 

VĚTŠINA LIDÍ BY DNEŠNÍ ROZHODNUTÍ SNĚMOVNY OHLEDNĚ RATIFIKACE LISABONSKÉ SMLOUVY SCHVÁLILA.

Poslanecká sněmovna dnes schválila přijetí Lisabonské smlouvy. Společnost STEM již od února 2008 monitoruje postoje občanů k Lisabonské smlouvě, a může tak posoudit, jak se lidé na ratifikaci Lisabonské smlouvy dívají. Většina Čechů (60 %) byla na začátku února 2009  přesvědčena o tom, že Parlament ČR by měl Lisabonskou smlouvu schválit.  Přáli si to především stoupenci SZ, ODS, ale i ČSSD. Nejvíce odpůrců má schválení smlouvy stále mezi sympatizanty KSČM.

Citovaný výzkum STEM byl proveden metodou kvótního výběru ve dnech 31. 1. – 6. 2. 2009 na rozsáhlém souboru 1263 respondentů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

Aktuální výsledky ze začátku letošního února ukazují, že většina veřejnosti (60 %) souhlasí se schválením Lisabonské smlouvy Parlamentem ČR.

„Myslíte si, že Parlament ČR by měl schválit tzv. Lisabonskou smlouvu nahrazující původní návrh Evropské ústavy?“ (%)

Pramen: STEM, Trendy 02/2009, 1263 respondentů

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

My a svět
Evropská unie, Lisabonská smlouva