Naše zjištění
7. 4. 2005

Jak hodnotí obyvatelé krajských měst své primátory?

Z přehledu popularity primátorů na následující straně vyplývá, že výrazně nejpříznivěji jsou hodnoceni plzeňský primátor Jiří Šneberger a ústecký primátor Petr Gandalovič. INFORMACE Z VÝZKUMŮ TRENDY 10/2003-11/2004 JAK HODNOTÍ OBYVATELÉ KRAJSKÝCH MĚST SVÉ PRIMÁTORY? Voliči v krajských městech hodnotili v sérii výzkumů společnosti STEM v období září 2003 až listopad 2004 primátory působící na magistrátech těchto měst.

INFORMACE Z VÝZKUMŮ TRENDY 10/2003-11/2004

JAK HODNOTÍ OBYVATELÉ KRAJSKÝCH MĚST SVÉ PRIMÁTORY?

Voliči v krajských městech hodnotili v sérii výzkumů společnosti STEM v období září 2003 až listopad 2004 primátory působící na magistrátech těchto měst. Společnosti STEM se tak podařilo sestavit zcela unikátní soubor odpovědí od 23 831 respondentů. Výběrový soubor reprezentuje populaci České republiky i populaci jednotlivých krajů starší 18 let. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru.

V rámci následujícího hodnocení jsou prezentovány výsledky popularity primátorů krajských měst a hlavního města Prahy s výjimkou primátorů statutárních městech Středočeského kraje, neboť sídlo tohoto kraje je v Praze.

Z přehledu popularity primátorů na následující straně vyplývá, že výrazně nejpříznivěji jsou hodnoceni plzeňský primátor Jiří Šneberger a ústecký primátor Petr Gandalovič. Oba tyto primátory hodnotí příznivě přibližně osm z deseti obyvatel těchto měst. Popularita ostatních hodnocených primátorů se v příslušných městech pohybuje v rozmezí 52 – 71 %. U trojice primátorů na závěr žebříčku popularity registrujeme současně jejich relativně nejvyšší neznalost v populaci příslušných měst.

Hodnocení primátorů se liší na základě sociodemografických charakteristik občanů a jejich politické orientace. Takovýto rozbor popularity jednotlivých primátorů může být v případě zájmu tématem samostatné analýzy.

Pramen: STEM, Trendy 10/2003-11/2004, 23 831 respondentů

pozn.: Výsledky popularity primátorů Vlasáka, Výborného a Duchoně jsou za období 10/2003-10/2004. Po zvolení europoslanci byli ve svých funkcích v říjnu 2004 vystřídáni svými stranickými kolegy Divíškem, Hinkem a Svobodou.

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Různé
popularita