Naše zjištění
9. 3. 2009

Hodnocení zahraniční politiky ČR

Téměř dvě třetiny lidí (63 %) pokládají současnou zahraniční politiku ČR za správnou, což je o deset procentních bodů více než před

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 02/2009

HODNOCENÍ ČESKÉ ZAHRANIČNÍ POLITIKY DOMÁCÍ VEŘEJNOSTÍ SE ZA POSLEDNÍ DVA ROKY ZLEPŠILO.

 

Téměř dvě třetiny lidí (63 %) pokládají současnou zahraniční politiku ČR za správnou, což je o deset procentních bodů více než před dvěma lety.

Citovaný výzkum STEM byl proveden metodou kvótního výběru ve dnech 31. 1. – 6. 2. 2009 na rozsáhlém souboru 1263 respondentů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

Otázky zahraniční politiky ČR jsou v poslední době v centru pozornosti české veřejnosti zejména v souvislosti s plány na výstavbu radaru na českém území a také v kontextu současného českého předsednictví EU, kdy česká diplomacie reprezentuje i celou unii. Výsledky aktuálního výzkumu STEM ukazují, že téměř dvě třetiny občanů jsou přesvědčeny o správnosti naší současné zahraniční politiky a toto přesvědčení vykazuje v posledních dvou letech stoupající tendenci – jestliže v únoru 2007 bylo o správnosti zahraniční politiky naší vlády přesvědčeno 52 % lidí, pak o dva roky později se takto vyjádřilo již 63 % občanů.

Pramen: STEM, Trendy 02/2007, 02/2009

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

My a svět
zahraniční politika