Naše zjištění
13. 7. 2010

Hodnocení vývoje v zemi po volbách do poslanecké sněmovny

Situaci před volbami do poslanecké sněmovny charakterizovala výrazná nespokojenost s vývojem u nás. Po volbách jsou v populaci jako celku hlasy vyrovnané – třetina pro správný směr, třetina pro nesprávný, třetina lidí soudí, že situace u nás „nesměřuje nikam“. O obrat se postarali především lidé, kteří volili ODS, TOP 09 a z větší části i Věci veřejné.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 6/2010

VYDÁNO DNE 12.7.2010

PO VOLBÁCH: NESPOKOJENOST S VÝVOJEM VYSTŘÍDALA NADĚJE. ALE JEN U VOLIČŮ STRAN VLÁDNÍ KOALICE.

Situaci před volbami do poslanecké sněmovny charakterizovala výrazná nespokojenost s vývojem u nás. Po volbách jsou v populaci jako celku hlasy vyrovnané – třetina pro správný směr, třetina pro nesprávný, třetina lidí soudí, že situace u nás „nesměřuje nikam“. O obrat se postarali především lidé, kteří volili ODS, TOP 09 a z větší části i Věci veřejné. Voliči levice jsou stejně nespokojení, jako byli před volbami.

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 17. – 25. 6. 2010. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal velmi rozsáhlý soubor 1559 respondentů.

Necelý měsíc po volbách do poslanecké sněmovny nastal v porovnání s předvolebními měsíci v názoru na směřování situace u nás výrazný posun. Třetina občanů se nyní domnívá, že vývoj jde správným směrem, třetina má názor opačný a třetina váhá. Proměna proti datům z května 2010 je víc než nápadná.

"Myslíte si, že se situace v České republice vyvíjí všeobecně správným,
 nebo nesprávným směrem?"

 

Pramen: STEM, Trendy 5/2010, 6/2010

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
volby, vývoj společnosti