Naše zjištění
28. 2. 2013

Hodnocení prezidentských voleb

S celkovými výsledky prezidentských voleb je spokojena mírně nadpoloviční většina občanů (53 %). Největší část občanů – více než dvě pětiny (44 %) – označila prezidentské volby především jako souboj osobností.

TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 2/2013

VYDÁNO DNE 28. 2. 2013

PREZIDENTSKÉ VOLBY NEBYLY PODLE OBČANŮ ANI TAK SOUBOJEM LEVICE A PRAVICE, JAKO SPÍŠE STŘETEM OSOBNOSTÍ

S celkovými výsledky prezidentských voleb je spokojena mírně nadpoloviční většina občanů (53 %). Největší část občanů – více než dvě pětiny (44 %) – označila prezidentské volby především jako souboj osobností. Téměř třetina veřejnosti (30 %) si myslí, že šlo hlavně o souboj levice a pravice, a nejmenší část – čtvrtina (26 %) – ve volbách viděla především rozhodování o dalším směřování naší země.

 

Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 4. až 11. února 2013. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 1090 respondentů.

Vedle hodnocení průběhu voleb prezidenta republiky se STEM dále zajímal o názory občanů na vlastní výsledky voleb a jejich tematický obsah. Podle očekávání (a v souladu s výsledky druhého kola prezidentské volby) je veřejnost v hodnocení celkových výsledků voleb hlavy státu rozdělena, mírně nadpoloviční většina dává najevo spokojenost, necelá polovina je naopak nespokojena.

„Jste spokojen(a) s celkovými výsledky prezidentských voleb?“

Pramen: STEM, Trendy 2/2013, 1090 respondentů starších 18 let

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Domácí politika
hodnocení, prezident, volba prezidenta