Naše zjištění
4. 3. 2005

Důvěra v Nejvyšší soudní a kontrolní instituce

Nejvyšší kredit má Česká obchodní inspekce, nejnižší Ústavní soud. INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 02/2005   DŮVĚRA V NEJVYŠŠÍ SOUDNÍ A KONTROLNÍ INSTITUCE ČR   NEJVYŠŠÍ KREDIT MÁ ČESKÁ OBCHODNÍ INSPEKCE,
 NEJNIŽŠŠÍ ÚSTAVNÍ SOUD.   Uváděné výsledky vycházejí z rozsáhlého reprezentativních výzkumů STEM. Uskutečnil se ve dnech 1.2. – 7.2. 2005 na souboru 1 625 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 02/2005

 

DŮVĚRA V NEJVYŠŠÍ SOUDNÍ A KONTROLNÍ INSTITUCE ČR

 

NEJVYŠŠÍ KREDIT MÁ ČESKÁ OBCHODNÍ INSPEKCE,
 NEJNIŽŠŠÍ ÚSTAVNÍ SOUD.

 

Uváděné výsledky vycházejí z rozsáhlého reprezentativních výzkumů STEM. Uskutečnil se ve dnech 1.2. – 7.2. 2005 na souboru 1 625 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru.

Zkušenosti z výzkumů STEM dlouhodobě ukazují na vysokou důvěru obyvatel k nejvyšším soudním a kontrolním institucím. Nejvyšší kontrolní úřad a Ústavní soud ČR patří tradičně k institucím s nejvyšší mírou důvěry ze všech institucí v ČR. Společnost STEM postupně rozšířila okruh sledovaných soudních a kontrolních institucí o ombudsmana, Nejvyšší soud a nově i o Českou obchodní inspekci. Právě nově zjišťovaná ČOI obsadila v pomyslném žebříčku kontrolních a soudních institucí prvé místo, těsně následovaná další kontrolní institucí, Nejvyšším kontrolním úřadem. Obě instituce požívají důvěru tří čtvrtin obyvatel ČR. O něco nižší, ale přesto poměrně vysoký kredit se potvrdil i v případě názoru na Nejvyšší soud České republiky.

Pramen: STEM, TRENDY 02/2005

Soubory ke stažení

Stáhnout celý text

Sdílet

Instituce
důvěra, instituce, soudy, Ústavní soud