Kompletní článek ZDARMA na Váš email Vytisknout anotaci |
Názory veřejnosti na způsob volby prezidenta
Funkce prezidenta je u nás spojována s velkou vážností a úctou a prezident by podle lidí měl stát mimo politické strany.
Značná většina lidí, přes 80 %, požaduje, aby prezident byl volen přímo hlasy občanů. Téměř stejný podíl lidí by chtěl volit přímo již nástupce Václava Havla.
Z kandidátů, kteří byli (na počátku září 2002) lidem nabídnuti, by nejvíce občanů považovalo za dobrého prezidenta Otakara Motejla, s mírným odstupem následuje Petr Pithart, menší okruh příznivců má Václav Klaus. Šance dalších nabízených kandidátů (T.Halík, M.Zeman, I.Wilhelm, R.Zahradník, V.Železný, J.Šiklová) by v přímé volbě byly již výrazně menší.
Nejste přihlášeni do systému, proto není možné zobrazit kompletní znění článku.
Pokud jste registrovanými uživateli systému STEM, přihlaste se pomocí svého uživatelského jména a hesla.
Pokud jste se zatím neregistrovali, podívejte se na výhody, které získáte jako registrovaný uživatel systému STEM.
Jestliže se chcete registrovat a získat přístup ke všem informacím, které systém STEM nabízí, použijte formulář registrace. |
|